Tisková zpráva - Traktoriáda 2022


 20. září 2022

Obec Benešov nad Černou

znak

TISKOVÁ ZPRÁVA (20. září 2022)

Kontaktní osoba: starostka Veronika Zemanová Korchová (723 340 994, starosta@benesovnc.cz)


V Benešově nad Černou se rodí nová tradice. Traktoriáda měla opět skvělý ohlas

Divácky atraktivní, plná adrenalinu, nadšení a skvělé nálady. Traktoriáda v Benešově nad Černou, která se uskutečnila v sobotu 17. září, nabídla výborný zážitek. A to jak divákům, tak samotným soutěžícím. I přes nepřízeň počasí navázala na úspěch prvního ročníku, který se konal vloni.


„Už první rok mě traktoriáda nadchla. Pořadatelé Traktůrkáři Benešov z.s. pod vedením Jiřího Otteschlägera st. ve spolupráci se společností Kramp odvedli organizačně skvělou práci, na akci dorazily stovky lidí a odezva byla úžasná. To samé platí i pro letošní ročník. Jsme rádi, že jsme se jako obec mohli na traktoriádě spolupodílet, velmi si této akce vážíme a doufáme, že Jiří Ottenschläger st. a jeho rodina budou mít chuť i do dalších ročníků, protože to vypadá, že založili krásnou tradici,“ uvádí starostka obce Veronika Zemanová Korchová.


Kaňkou na jinak povedené akci bylo počasí, byť se zdálo, že některým závodníkům déšť a bahno naopak vyhovuje. „Faktem je, že se počasí určitě podepsalo na návštěvnosti, která ale byla i tak velmi slušná, diváků dorazilo více než 500. Na druhou stranu bahno mělo také něco do sebe, mám pocit, že si ho někteří závodníci vyloženě užívali. Kolikrát létalo až mezi diváky,“ usmívá se starostka.


Veronika Zemanová Korchová zároveň zdůrazňuje, že akce nebyla jen o samotných jízdách. Součástí byla výstava traktorů a techniky i dětské soutěže. Největší přesah pak vidí v samotné atmosféře traktoriády, která je velmi přátelská a pohodová. „Je to mimo jiné tím, že akci organizuje někdo, kdo do toho dává maximum, protože z toho má sám radost. Jiří Ottenschläger st. zasluhuje uznání. Myslím, že nejlepší vizitkou je skvělá zpětná vazba, kdy přicházeli nadšení lidé a děkovali. Traktoriáda se zkrátka povedla a já už se těším na další ročník,“ uzavírá starostka.www.benesovnc.cz